Výsledek hledání pro výraz
Všechny kategorie
  Menu Close
  Zpět na vše

  Údržba a čištění propocených rukavic na motorku

  Balzam a mydlo na moto rukavice

  Víte, jak správně vyčistit propocené a špinavé kožené rukavice na motorku? SkotyMoto.cz vám ukáže jak na to. Motocyklové rukavice, obzvláště v letním období, nasakují pot a pach z rukou. Takto znečištěné rukavice je potřeba čas od času hloubkově vyčistit. Pro čištění kožených rukavic používáme specíální prostředky, které jsou k tomuto přímo určené. V našem článku si ukážeme ůdržbu s produkty Effax, konkrétně Glicerinové mýdlo s balzám na kůži.

  Zpenene mydlo na kuzi

  Vlozte namydlenou kuku do rukavice

  Rukavice na motorku nejprve namočíme a zpěníme mýdlo s trochou vody. Pěnu nanášíme na rukavice přiloženou houbičkou a čistíme rukavice na povrchu. Protože pach a pot se uchovává na vnitřní straně rukavic, je nutné motocyklové rukavice čistit hlavně z vnitřní strany, viz následující obrázek.

  Namydlete si pořádně ruku a oblečte si rukavici. Properte rukavice ve vlažné vodě a vmasírujte mýdlo do kůže. Po chvilce na sebe mýdlo naváže špínu z rukavic. Jakmile začne špína odcházet z rukavic, pořádně vyčištěte rukavice pod tekoucí vodou a znovu naneste mýdlo na vnitřní stranu rukavice. Takto čištěte rukavice, dokud nepřestanou být slizké.

  Umyjte rukavice z venku

  Při praní rukavic buďte opatrní v oblestech švů. Kůže ve vodě změkne a  může se snadno stát, že se šev uvolní nebo vytrhne úplně. Jelikož se jedná o mechanické poškození rukavic, nelze takto poškozené rukavice reklamovat.

  Odchazejici spina

  Suseni rukavic na motorkuMotocyklové rukavice sušte na suchém dobře odvětraném místě. Nesušte na přímém slunci ani v sušičce. Pro rychlejší schnutí můžete rukavice vycpat silnějšími papírovými utěrkami. V žádném případě nepoužívejte noviny, pouští barvu. Před úplným vyschnutím rukavice promažte balzámem Effax. Moto rukavice nepřemaštěte, hlavě v oblasti dlaně. I zde platí, že méně znamená někdy více.

  Pokud už jsou vaše rukavice v natolik špatném stavu, že už jej nelze vyčistit, nezbývá nic jiného, než se poohlédnout po nových. Od toho jse tu také my. Váš tým SkotyMoto.cz vám rád poradí s výběrem. V nabídce máme jak sportovní kožené rukavice na motorku, tak cestovní textilní rukavice s menbránou , stylové rukavice pro choperáky i pro motocross. Pokud máte jakýkoliv dotaz napište nám.

  Věříme, že tento článek byl a je pro vás přínosem. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat nebo pište přímo do diskuze pod tímto článkem.

  Děkujem váš tým SkotyMoto.cz

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  Dobrý den,
  před rokem jsem si koupil tyto kožené rukavice: http://www.motomaniac.cz/moto-obleceni/rukavice/kozene/For-Bikers-Extreme.html. Potřebovaly by vyčistit, nicméně se bojím, že si je tím zničím. Určitě je tento způsob dost šetrný? Děkuji.
  Dobrý den,

  tento způsob je jediný šetrný. Pračka v žádném případě. Já osobně čistím rukavice cca 1x za měsíc. Když jsou horké dny, tak častěji. Rukavice mám asi 2 roky a kůže je neporušená. Jediný problém je suchý zip, který už moc nedrží. To je ale způsobeno častým používáním, ne údržbou.

  Jakub
  Dobrý den. Máte, prosím,  někdo zkušenost s rukavicemi na motocykl, které pouštějí barvu? Po 10 km jízdy mám ruce jako bych přehazoval uhlí. Reklamaci mi prodejce neuznal.
  Dobrý den,

  Můžete zkusit rukavice vymýt přípravkem na kůži. Pouštění barvy se pravděpodobně zmenší, ale úplně neustane.

  Jakub