Údržba a čištění propocených rukavic na motorku

Balzam a mydlo na moto rukavice

Víte, jak správně vyčistit propocené a špinavé kožené rukavice na motorku? SkotyMoto.cz vám ukáže jak na to. Motocyklové rukavice, obzvláště v letním období, nasakují pot a pach z rukou. Takto znečištěné rukavice je potřeba čas od času hloubkově vyčistit. Pro čištění kožených rukavic používáme specíální prostředky, které jsou k tomuto přímo určené. V našem článku si ukážeme ůdržbu s produkty Effax, konkrétně Glicerinové mýdlo s balzám na kůži.

Zpenene mydlo na kuzi

Vlozte namydlenou kuku do rukavice

Rukavice na motorku nejprve namočíme a zpěníme mýdlo s trochou vody. Pěnu nanášíme na rukavice přiloženou houbičkou a čistíme rukavice na povrchu. Protože pach a pot se uchovává na vnitřní straně rukavic, je nutné motocyklové rukavice čistit hlavně z vnitřní strany, viz následující obrázek.

Namydlete si pořádně ruku a oblečte si rukavici. Properte rukavice ve vlažné vodě a vmasírujte mýdlo do kůže. Po chvilce na sebe mýdlo naváže špínu z rukavic. Jakmile začne špína odcházet z rukavic, pořádně vyčištěte rukavice pod tekoucí vodou a znovu naneste mýdlo na vnitřní stranu rukavice. Takto čištěte rukavice, dokud nepřestanou být slizké.

Umyjte rukavice z venku

Při praní rukavic buďte opatrní v oblestech švů. Kůže ve vodě změkne a  může se snadno stát, že se šev uvolní nebo vytrhne úplně. Jelikož se jedná o mechanické poškození rukavic, nelze takto poškozené rukavice reklamovat.

Odchazejici spina

Suseni rukavic na motorkuMotocyklové rukavice sušte na suchém dobře odvětraném místě. Nesušte na přímém slunci ani v sušičce. Pro rychlejší schnutí můžete rukavice vycpat silnějšími papírovými utěrkami. V žádném případě nepoužívejte noviny, pouští barvu. Před úplným vyschnutím rukavice promažte balzámem Effax. Moto rukavice nepřemaštěte, hlavě v oblasti dlaně. I zde platí, že méně znamená někdy více.

Pokud už jsou vaše rukavice v natolik špatném stavu, že už jej nelze vyčistit, nezbývá nic jiného, než se poohlédnout po nových. Od toho jse tu také my. Váš tým SkotyMoto.cz vám rád poradí s výběrem. V nabídce máme jak sportovní kožené rukavice na motorku, tak cestovní textilní rukavice s menbránou , stylové rukavice pro choperáky i pro motocross. Pokud máte jakýkoliv dotaz napište nám.

Věříme, že tento článek byl a je pro vás přínosem. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat nebo pište přímo do diskuze pod tímto článkem.

Děkujem váš tým SkotyMoto.cz

Vložte svůj komentář
Komentáře
15.07.2014 15:54
Dobrý den,
před rokem jsem si koupil tyto kožené rukavice: http://www.motomaniac.cz/moto-obleceni/rukavice/kozene/For-Bikers-Extreme.html. Potřebovaly by vyčistit, nicméně se bojím, že si je tím zničím. Určitě je tento způsob dost šetrný? Děkuji.
16.07.2014 9:56
Dobrý den,

tento způsob je jediný šetrný. Pračka v žádném případě. Já osobně čistím rukavice cca 1x za měsíc. Když jsou horké dny, tak častěji. Rukavice mám asi 2 roky a kůže je neporušená. Jediný problém je suchý zip, který už moc nedrží. To je ale způsobeno častým používáním, ne údržbou.

Jakub
25.07.2018 11:36
Dobrý den. Máte, prosím,  někdo zkušenost s rukavicemi na motocykl, které pouštějí barvu? Po 10 km jízdy mám ruce jako bych přehazoval uhlí. Reklamaci mi prodejce neuznal.
25.07.2018 11:59
Dobrý den,

Můžete zkusit rukavice vymýt přípravkem na kůži. Pouštění barvy se pravděpodobně zmenší, ale úplně neustane.

Jakub