Výsledek hledání pro výraz
Všechny kategorie
  Menu Close

  Padací Protektory

  Padáky Rutan

  Padací protektory Rutan Performace patří mezi světovou špičku ve vývoji padáků pro motocykly. Jejich jedinečností je spojení materiálů dural a silon. Samotné duralové padáky nedokáží pohltit náraz tak dobře, jako padáky silonové, za to mají větší odolnost. Silonové padáky se naopak při kontaktu s vozovkou výrazně rychleji obrušují, za to mnohem lépe pohlcují prvotní náraz motocyklu.

  Výhody obou technologií spojuje Rutan do komponentálních padáků, které tvoří silonové tělo s duralovou hlavou. Duralová hlava je k silonovému tělu přišroubována pevnostními šrouby. Prvotní naraz tak pohlcuje silonové tělo, zatímco duralová hlava klouže po asvaltu. 

  Padací protektory Rutan se obvykle montují na montážní desku. Desku tvoří duralová slitina s úchytem na rám motorky. Úkolem této montážní desky je posunout padací protektor do exponovaného místa motocyklu. Další funkcí montážní desky je to, že při nárazu svým ohybem pohltí část nárazu. Náraz se tak nepřenáší přímo na rám motorky. 

  Při výběru padáků doporučujeme vybírat ze sad Gatling a Dragon. Právě tyto sady obsahuji silonové tělo s duralovou hlavou.

  Kompletní nabídku padacích protekrorů a racingových doplňků naleznete ZDE.

  Protektory Rutan